DRUHY POTISKU

DIGITÁLNÍ TISK

Tiskneme profesionální digitální technologií pro přímý potisk textilu. Tisk je určen pro světlý i tmavý textil. Tiskneme inkousty CMYK + bílá. Inkousty jsou založeny na vodní bázi a jsou přátelské k životnímu prostředí s certifikací OekoTex 100. Nejlepších tiskových výsledků je dosaženo při tisku na materiál ze 100 % bavlny nebo směsí do max. 50% bavlna – 50% polyesteru. Použité rozlišení dosahuje 1.2000 dpi x 1.2000 dpi. Maximální velikost tiskové plochy je 35,5 x 40,6 cm.

Barvy jsou živé, syté a vysoce odolné při praní do 40°C.

Tímto způsobem tisku lze tisknout jakýkoli motiv včetně fotografií.

Potisk touto metodou bez bílého podtisku je přímou součástí textilie. Nevystupuje na povrch jako u metody sítotisku.

Tiskneme od 1 ks, ale i větší produkce.

 

SÍTOTISK

Sítotisk je tisková metoda, při které je barva protlačována skrze propustná místa síta na textil. Při tisku jsou použity ekologické vodní barvy, které je možné žehlit, nebo plastisolové barvy, které jsou pružné. Veškerý tisk je zažehlován speciálním termolisem. Sítotisk je stálý a nebledne. Tisk sítotiskem vytváří dojem vyšší vrstvy. Některé potisky mohou působit až plasticky.

Sítotisk je vhodné použít u početně větších zakázek v řádech stovek až tisíců kusů. Náklady na výrobu sít se tak v rámci celkové ceny zakázky projeví nepatrně.

 

VÝŠIVKA

Výšivka je krásná metoda, která mnohdy působí velmi exklusivně na polokošilích, kšiltovkách, ručnících a jiných produktech. S vhodností výšivky vám rádi poradíme. Cena výšivky je závislá na počtu stehů, velikosti a materiálu, do kterého bude vyšíváno. Pro přípravu výšivky je potřeba dodat obrázek v křivkách (cdr, jpg, bmp). S návrhem výšivky vám pomůžeme, zajistíme vyšívací program, který vám zůstane uložen pro další použití, zhotovíme výšivku včetně samotného dodání.

Výšivka je vysoce kvalitní forma potisku, je trvanlivá, pratelná na vyvářku a lze ji žehlit.

 

TRANSFLEX

Tato metoda má své kouzlo i při kombinaci s digitální technologií potisku. Jedná se o vyřezání tiskového motivu z transflex fólií a následné nanesení na textil. Fólie je zafixována speciálním přítlakovým termolisem při teplotě 160°C. Fólii lze aplikovat na téměř jakékoli textilie. Transflex fólie jsou nažehlovací fólie s „gumovým povrchem“. Jde o ekologický materiál. Vybrané barvy splňují certifikaci Oeko Tex Standard 100 Class. Na výběr máme velké množství barev i povrchů.  Nabízíme celou řadu povrchů matné, reflexní, neonové, metalické, glittrové, semišové …

Pro váš textilní projekt doporučíme vhodnou fólii nebo kombinaci s jinou tiskovou technologií.

Tento druh potisku můžete spolehlivě prát do 40°C.